×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

افزایش ۲۰درصدی قیمت لوازم خانگی

🔹نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان با اشاره به اینکه یکی از دلایل کیفیت پایین برخی برندهای داخلی لوازم خانگی نداشتن رقیب در بازار و بستن درهای واردات است، گفت: قیمت لوازم خانگی داخلی نسبت به ابتدای امسال ۲۰درصد گران شده است که با این افزایش قیمت مردم انگیزه‌ای برای خرید ندارند.

🔺به گزارش شبکه لوازم خانگی، علیرضا قندی در خصوص نوسانات نرخ ارز بر بازار لوازم خانگی، اظهار کرد: اگرچه نوسانات نرخ دلار بر قیمت لوازم خانگی تاثیرگذار است، اما بازار لوازم خانگی در رکود است و مصرف کننده انگیزه‌ای برای خرید ندارد.

🔹وی با بیان اینکه به طور معمول ماه‌های محرم و صفر در خرید مردم از بازار لوازم خانگی تاثیرگذار است و آنها دلیلی برای خرید ندارند، افزود: از سوی دیگر لوازم خانگی قاچاق در بازار بسیار کم شده و مغازه داران ریسک فروش آن را نمیکنند، به همین دلیل نوسانات نرخ ارز تاثیری آن چنانی بر این بازار نداشته است.

🔹قندی با بیان اینکه با بستن درهای داخل و ممنوعیت واردات لوازم خانگی خارجی یکی از سیاست‌های اشتباه این بازار است، چراکه هنوز مردم اعتمادی به لوازم خانگی داخلی ندارند، تصریح کرد: اگرچه از ورود لوازم خانگی قاچاق در بازار جلوگیری کردیم، اما باید لوازم خانگی داخلی باکیفیت نیز تولید کنیم.

🔹وی با تاکید بر اینکه مردم هنوز اعتماد چندانی به لوازم خانگی داخلی ندارند، افزود: تبلیغات مناسب برای کالاهای خوب لوازم خانگی داخلی انجام نمیشود، همچنین شرکت‌های لوازم خانگی داخلی به طور مرتب اقدام به افزایش قیمت میکنند که این جذابیت خرید را از بین میبرد.

🔹قندی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی به دلیل نوسانات نرخ ارز نبوده است، توضیح داد: حتی اگر نوسانات نرخ ارز هم نداشته باشیم، همواره شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی هستیم، به نحوی که بعضا مشابه خارجی همین کالا با برند معروف قیمت کمتری در بازار دارد و در این شرایط تقاضا برای لوازم خانگی خارجی بالا است.

🔹وی تصریح کرد: برای رقابت در بازار، لوازم خانگی داخلی باید با کیفیت خوب تولید و از سوی دیگر خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشند.

🔹نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان یکی از دلایل کیفیت پایین برخی برندهای داخلی لوازم خانگی را نداشتن رقیب در بازار و بستن درهای واردات عنوان کرد و گفت: معتقدم کالای خارجی باید در بازار باشد، اما اگر کالای داخلی کیفیت خوبی داشته باشد قطعا مصرف کننده گرایش به خرید جنس ایرانی میکند.

🔹وی با اشاره به اینکه لوازم خانگی تولید داخلی آنچه مورد نیاز مصرف کننده است آن هم با کیفیت بالا، بسیار کم تولید میشود، گفت: به عنوان مثال مصرف کننده نیازمند ظرفشویی، لباسشویی، مایکروفر، جاروبرقی و… است که شرکت‌های داخلی به خصوص به لوازم خانگی خرد مورد نیاز مردم اصلا اهمیت نمیدهند.

🔹قندی افزود: اگرچه تولیدکنندگان داخلی در تولید لباسشویی داخلی ترقی کرده‌اند، اما در بقیه تولیدات کمبود داریم.

🔹نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان با تاکید بر اینکه درحال حاضر قیمت لوازم خانگی در بازار بسیار بالا است، تصریح کرد: با قیمت‌های بالا، مشتریان رغبتی برای خرید لوازم خانگی مشابه داخلی ندارند.

🔹وی توضیح داد: به دلیل افزایش قیمت برخی کالاهای لوازم خانگی و همچنین نبود انگیزه خرید، تولیدکنندگان داخلی دوباره اندکی قیمت‌های خود را کاهش دادند، اما مردم همچنان انگیزه برای خرید وجود ندارد، چراکه مشابه همین جنس با برند معروف و به صورت قاچاق همچنان ارزان تر از کالای داخلی است.

🔹قندی با اشاره به اینکه برندهای سامسونگ و ال‌جی که در ایران پیشتر تولید و مونتاژ میشد، دیگر در بازار موجود نیست، گفت: به طور قطع لوازم خانگی خارجی با این برندها در بازار به نوعی کالای قاچاق است و به طور معمول مغازه‌دار با درخواست مصرف کننده اقدام به تهیه آن محصول میکند.

🔹وی تاکید کرد: قیمت لوازم خانگی داخلی نسبت به ابتدای امسال ۲۰درصد گران شده است که با این افزایش قیمت مردم انگیزه‌ای برای خرید ندارند.

🔹قندی با اشاره به افزایش میزان خرابی لوازم خانگی و درخواست مردم برای تعمیرات به جای این محصولات، اظهار کرد: به دلیل شرایط اقتصادی امروز بسیاری از مردم بعد از خرابی لوازم خانگی خود قادر به خرید و جایگزینی محصول جدید نیستند، در این شرایط ناچار به تعمیر لوازم خانگی خود میشوند./ایسنا

علیرضا_قندی
#اتحادیه_اصفهان #اصفهان

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true